Jak spakować zawartość garażu


Zbliża się okres przeprowadzki, data i godzina już ustalone, a Ty zastanawiasz się jak zorganizować sobie pakowanie i ile czasu tak naprawdę potrzebujesz. O ile pakowanie niektórych rzeczy nie przysparza większych problemów, tak spakowanie piwnicy, garażu czy strychu może wywołać ból głowy. Jak się do tego zabrać ? Poniżej zamieściliśmy wskazówki, aby ułatwić to zadanie zarówno pakującym, jak i firmie przeprowadzkowej transportującej nasze rzeczy. Zapraszamy.

 

  1. Jak przygotować zawartość garażu do przeprowadzki ?Pakowanie na ostatnią chwilę nie jest wskazane. W zależności od wielkości piwnicy lub garażu, zorganizuj sobie odpowiedni zapas czasu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu oraz będziesz mógł wykonać wszystko dokładnie i z głową.
  2. Zaopatrz się w grube kartony do przeprowadzki, najlepiej różnej wielkości, dostępne w dobrych sklepach z materiałami do pakowania. Cienkie kartony z hipermarketów mogą się do tego nie nadać. Dodatkowe materiały typu folia bąbelkowa, folia stretch oraz taśma pakowa również będą wskazane.
  3. Drobne i delikatne rzeczy, które łatwo złamać, owijaj w folię bąbelkową i dopiero wtedy pakuj do kartonów. Pamiętaj, aby ciężkie przedmioty pakować do tych mniejszych. Ułatwimy sobie w ten sposób ich późniejsze przenoszenie.
  4. Większe wartościowe rzeczy typu rowery, deski snowboardowe lub inne przechowywane przez nas w garażach, możemy zabezpieczać starymi kocami, jeżeli tylko takie posiadamy. Folia bąbelkowa również do tego się nada. Pamiętajmy jednak, aby całość dokładnie owinąć taśmą pakową. Unikniemy w ten sposób zsuwania się folii z przedmiotu podczas przenosin.
  5. Do pakowania małych elementów jak śrubki i nakrętki trzymane luzem w pudełeczkach doskonale nadają się woreczki strunowe. Natomiast te, które mamy zapakowane w oryginalne pudełka zabezpieczamy folią stretch, aby uniknąć ich przypadkowego wysypania się.
  6. Klucze i śrubokręty spakuj do skrzynek narzędziowych przeznaczonych do takich celów, a jeżeli nie posiadasz to możemy je pakować do płaskich pudełek kartonowych.
  7. Nasze wskazówki pomogą Ci w pakowaniuKażdy pojemnik z farbą, olejem lub inną substancją niebezpieczną należy bardzo dokładnie sprawdzić na szczelność, a następnie zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem się. Świetne do tego nada się folia stretch w połączeniu z taśmą pakową. Karton z taką zawartością powinien być dokładnie oznaczony wraz z informacją gdzie znajduje się “góra” kartonu.
  8. Weźmy pod uwagę, że firma przeprowadzkowa może odmówić transportu butli z gazem lub narzędzi zawierających paliwo (kosiarki itp). W takim przypadku należy albo pozbyć się paliwa ze zbiorników, albo przetransportować sprzęt we własnym zakresie.
  9. Elektronarzędzia pakuj w oryginalne kartony. Jeżeli nie posiadasz to znów z pomocą przychodzi nam folia bąbelkowa oraz taśma pakowa. Tak owinięte przedmioty umieszczamy do niewielkich kartonów.
  10. Narzędzia ogrodowe zawierające elementy ostre jak nożyce czy grabki itp. Owijamy w folię bąbelkowa, zaklejamy taśmą pakową oraz blokujemy za pomocą opasek zaciskowych (tzw. trytytek).
  11. Wszystkie przedmioty z ruchomymi częściami oraz takie które rozkładamy (drabina itp.) unieruchamiamy za pomocą folii stretch.
  12. Opisz zawartość każdego kartonu po spakowaniu oraz zaklejeniu taśmą pakową. Docenisz to podczas rozpakowywania w nowym miejscu.
  13. Wszystkie rzeczy nadające się do śmieci odłóż na bok w jedno miejsce. Firma przeprowadzkowa pomoże Ci z utylizacją takich rzeczy.

Na koniec zapraszamy do zapoznania się również z naszym poradnikiem przeprowadzkowym.

 

 

Jeżeli artykuł spodobał Ci się, udostępnij znajomym: