Najtańsze przeprowadzki w Krakowie


najtańsze przeprowadzki kraków tragarz

 

Szukając najtańszej firmy do swojej przeprowadzki bardzo często musimy wykonać dziesiątki telefonów do firm przeprowadzkowych z prośba o wycenę. Podczas każdej rozmowy opisujemy co jest do przewiezienia, jakie warunki są spełnione na miejscu załadunku i rozładunku, ponieważ są to decydujące czynniki wpływające na cenę przeprowadzki. Na końcu może się okazać, że ustalona cena i tak jest wyższa od początkowo zakładanej, ze względu na nieprzewidziane okoliczności. Oczywiście każdy z nas chciałby, aby usługa była wykonana w rozsądnej cenie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, aby maksymalnie obniżyć koszty Twojej przeprowadzki.

  • Odpowiednie przygotowanie mebli oraz kartonów do przeprowadzki.

Dobrze przygotowane i zabezpieczone rzeczy do transportu pozwalają zaoszczędzić nawet do jednej godziny pracy ekipy przeprowadzkowej. Pudła oraz kartony starajmy się przygotować w jednym miejscu, jak najbliżej wyjścia z mieszkania czy domu. Kartony ze szkłem i delikatną zawartością ustawmy osobno. Meble powinny być opróżnione z zawartości, półki powyciągane a całość owinięta np folią stretch. Rzeczy duże oraz takie, których wyniesienie może stanowić problem lub naraża je na ryzyko obicia, możemy rozkręcić na mniejsze części. Tak przygotowane rzeczy do przeprowadzki znacznie przyspieszą załadunek samochodu.

  • Zabezpieczenie miejsca parkingowego dla firmy przeprowadzkowej.

To druga z ważnych rzeczy, która w sposób praktyczny skróci czas realizacji całej usługi przeprowadzkowej. Zaparkowanie samochodu w centrum czy małych ruchliwych uliczkach (szczególnie w Krakowie) nierzadko stanowi duży problem dla pracowników, którzy przyjadą na miejsce wskazane przez zamawiającego. Samochód zaparkowany już 20 metrów od mieszkania lub klatki schodowej powoduje przedłużenie czasu całej usługi nawet o pół godziny. Dlatego tak ważne jest zorganizowanie miejsca dla samochodu dostawczego. Stare krzesła, wiaderka, kawałek linki – wszystko możemy wykorzystać do tego celu. Pamiętajmy tylko, że taki samochód (z kontenerem meblowym) potrzebuje dużo więcej miejsca, niż samochód osobowy.

  • Własny udział w przeprowadzce.

Państwa pomoc w załadunku i rozładunku samochodu to również bardzo ważny czynnik w obniżeniu kosztów przeprowadzki. Drobne rzeczy, lekkie kartony, nie potrzeba siłacza aby znieść parę rzeczy do samochodu. Ciężkie przedmioty i meble zostawcie dla ekipy, która zajmuje się tym na co dzień. Pomoc znajomych lub rodziny z Państwa strony to kolejne parędziesiąt minut „w Waszej kieszeni”.

Jak łatwo policzyć, wykorzystując wszystkie trzy wskazówki zamieszczone powyżej, przyspieszymy cały proces przeprowadzki, a w kieszeni zostanie nam dodatkowe 200zł. Oczywiście wszystkie czynności może wykonać firma, która przyjedzie do Państwa na przeprowadzkę. Zawarte tu informacje to tylko opcja, podpowiedź, jeżeli zależy Państwu na jak najniższej cenie, a zastanawialiście się jak ją obniżyć.

 

 

Jeżeli artykuł spodobał Ci się, udostępnij znajomym: